Düzenli bir hayat için 10 basit kural

Her insan güzel bir yaşamı hakediyor ve bunun da büyük oranda kendi elinde olduğunu bilmesi gerekiyor.  Çoğunu denemesi bedava. Hodri meydan!

1. Düzenli Uyuyun

Düzensiz uykunun zararları ayen beyan ortadayken düzenli bir uyku düzeni sağlamak çok faydalı olacaktır.

2. Aşırı Yemek Yemeyin

Midenizi ve sindirim sisteminizi zorlayacak şeyler yemek gün boyu rahatsız olmanıza neden olacaktır. Kararında yemek size mutluluk verecektir.

3. İş Yeri / Okul ile Evinizin Yakın Olsun

Her gün toplu taşımlarda veya trafikte sürünmek hayat kalitenizi olumsuz şekilde etkileyecektir.

4. Düzenli Spor Yapın

Spor yapmak hem fiziksel hem de mental olarak sizi çok rahatlatacak ve hayat kalitenize olan olumlu etkisini anında farkettirecektir. Biraz sabır ve iradeyle bu iş tamam!

5. Mutlu Olduğunuz Kişilerle Vakit Geçirin

Sizi mutlu eden kişilerle vakit geçirmek sizi günün yoğunluğundan ve hali hazırda var olan dertlerinizden biraz uzaklaştıracaktır.

6. Üretici Olun

Bazen bir şeyler yazmak, bazen de bir şeyler tasarlamak… Bir şeyler ürettiğiniz zaman duyduğunuz hazın tarifi mümkün olmayacaktır.

7. Müzik Dinleyin

Güzel, kaliteli ve hoşlandığınız müzikleri dinlemek sizi mental olarak yukarılara taşıyacağı gibi ruhunuzun da doymasını sağlayacaktır.

8. Her Durumda Sırtını Yaslayacağınız Bir Arkadaşınız Olsun

Dost, en iyi arkadaş, kanka, best friend… Adını ne koyarsanız koyun ama gözünüzün arkada kalmayacağı birisinin varlığı bir çok problemin çözümünde işinizi kolaylaştıracaktır.

9. Kaliteli ve Sağlıklı Gıdalar Tüketin

Yemek çoğumuzun hayatında büyük bir yer kaplamaktadır. Sabah, öğlen, ikindi, akşam… Durmadan ne yiyeceğimizi düşünürüz. Peki, bir de bu yiyeceklerin sürekli olarak kaliteli ve sağlıklı olduklarını düşünün?

10. Görevleri Zamanında Tamamlayın

İşte veya okulda, yapmaya mecbur olduğumuz ve sorumluluğunu üstlendiğimiz görevleri zamanında tamamlamamız bizi oldukça mutlu edeceği gibi kendimize daha fazla ve kaliteli zaman ayırmamızı sağlayacaktır.

 

kaynak :https://onedio.com/haber/kaliteli-bir-yasam-icin-yapmaniz-gereken-18-sey-362707

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir